“Nasze wczoraj” – istnieje wiele rodzajów miłości, lecz ta jest zakazana

Książka, którą napisała Anna Szafrańska pokazuje jak wiele rodzajów miłości jest na świecie

Nie każda miłość jest akceptowana

Książka, którą napisała Anna Szafrańska pokazuje jak wiele rodzajów miłości jest na świecie. Miłość rodzicielska, miłość do partnera, miłość do rodzeństwa. Każda z nich jest akceptowalna. Istnieje jednak miłość między kobietą, a mężczyzną, która społecznie jest skazana na niepowodzenie, a wręcz jest zakazana. Jest to miłość między bratem, a siostrą, ale nie taka zwykła, jak pomiędzy rodzeństwem. Taka, jak pomiędzy niespokrewnionymi sobie ludźmi. Taka, w której rolę odgrywa również pożądanie. Taką miłość przedstawia nam Anna Szafrańska w książce Nasze wczoraj (https://www.taniaksiazka.pl/nasze-wczoraj-na-zawsze-tom-1-anna-szafranska-p-1293774.html).

Tajemnice i zakazane uczucie bohaterów

Czytelnikowi wydaje się, że poznał normalną rodzinę. Rodzice i dzieci: Daniel i Łucja, tworzą zwyczajny dom. Nic dziwnego i intrygującego, a tym bardziej nic, co mogłoby szokować. Prawda jest jednak inna. Daniela i Łucję łączy coś więcej niż zwykła miłość między bratem i siostrą. Odkrywają, że to, co do siebie czują, jest czymś innym i niemożliwym. Wiedzą, że to uczucie jest zabronione i nie może trwać, jednak nie potrafią go przezwyciężyć i się go wyzbyć. Kochają się, ale tak, jak kocha się swojego partnera i partnerkę. Narracja jest prowadzona naprzemiennie z perspektywy Łucji i Daniela. Czytelnik dowiaduje się co myślą bohaterowie, jak czują się w takiej ciężkiej sytuacji. Oboje wiedzą, że nie powinni czuć do siebie tego typu miłości. Jest jednak za późno, a odkochać się nie jest łatwo. Próba zwalczenia uczucia jest nieudana i bohaterowie nie mogą zapomnieć o miłości, która ich spotkała.

Jednak książka to nie tylko motyw zakazanej miłości Daniela i Łucji. Czytelnik poznaje przeszłość bohaterów i wiele wydarzeń, które miały miejsce przed laty. Czy tajemnice, które są skrywane w rodzinie, wyjdą na światło dzienne? Z retrospekcji czytelnik może dowiedzieć się jakie relacje były pomiędzy bohaterami od najmłodszych lat. Książka wywołuje mnóstwo emocji i wzruszeń. Bardzo dobrze jest zaprezentowana miłość matki do swoich dzieci. Miłość, która jest bezinteresowna.

Anna Szafrańska i kontrowersyjny temat

Autorka wprowadziła do swojej książki kontrowersyjny temat. Historia jest bardzo odważna i zmusza do refleksji. Jest w niej wiele emocjonujących wydarzeń. Pisarka doskonale sobie poradziła z takim tematem. Zakończenie książki wskazuje na kontynuacje. Tak też się stało, ponieważ powstał drugi tom historii. Anna Szafrańska pisała od najmłodszych lat. Jest autorką takich książek jak: “Jeden błąd”, oraz cyklu “Właśnie tak”. Jej książki są doskonale odbierane przez czytelników. Pisarka zyskała rzesze fanów, którzy wyczekują dalszych pozycji.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com